Нам часто задають питання: Коли краще обрізати плодові дерева та інші насадження, в яку пору року? Це питання настільки широке в своєму повному розкритті, що повну відповідь на нього може дати лише наукова робота на сотні сторінок.

Наша відповідь буде короткою: дерева можна обрізати завжди, в будь-який час року. Головне питання, як обрізати різні породи дерев, в той чи інший час року?

Одним словом нюансів безліч. Але нашу відповідь, про оптимальні терміни обрізки різних порід, ми базуємо на практичних знаннях про терміни обрізки дерев, отримані на основі багаторічних спостережень за станом рослин після обробки в різні пори року, в різному віці.
Кажучи про конкретні терміни обрізки дерев, ми прив’язуємося до певного регіону, в певній кліматичній зоні.

Саме цьому правильніше називати не конкретні дати та місяці, а й певні температурні режими та погодні умови в період обрізки. Наприклад, для обрізки плодових дерев, таких як яблуня і груша, найбільш оптимальними умовами вважаються:

  • навесні – температура вище 5С, мінлива хмарність без опадів, абсолютна вологість не вище 80%;
  • восени – температура від 0 до +10 С, мінлива хмарність без опадів, абсолютна вологість не вище 80%.

Таким чином для регіону Київської області оптимальними термінами обрізки яблунь і груш є:

  • навесні – кінець лютого, березень, початок квітня;
  • восени – друга половина жовтня, перша половина листопада.

А ось для таких кісточкових порід, як абрикос, слива, алича дані терміни обрізки не є оптимальними.

Нагадуємо, що це перераховані оптимальні строки обрізки дерев, які актуальні лише для формуючої та омолоджуючої обробки насаджень. Санітарну обрізку дерев можна проводити у будь-який час.