Обрізка дерев: Київ та прилеглі місцевості, особливості, терміни та типи робіт
На кожній ділянці в Києві та Київській області ростуть різні породи рослин, та обрізку вони переносять по—своєму. Це пов’язано з особливостями зростання, регенерації нових пагонів та початкового стану дерева. Іноді пагони з’являються практично відразу після обрізки або протягом 6—12 місяців, але іноді рослини не відновлюються довгий час.
Породи, які переносять обрізку краще всього:
- тополя;
- липа;
- в’яз;
- ясен;
- клен;
- верба.
Деяким породам глибока обробка категорично протипоказана, допустима тільки формовочная та санітарна обрізка дерев. Сюди відносять:
- сосну та ялину;
- осику;
- дуб;
- березу;
- модрину.
Арбористи компанії «АльпФор» перед проведенням робіт враховують особливості насаджень та обрізають так, щоб не нашкодити дереву. Якщо прибрати гілки правильно, вийде зберегти ліс та відкласти валку.
Чи може обрізка дерев замінити видалення
В диких місцевостях рослини живуть без будь—якого догляду, адже природа все продумала. Але в умовах присадибних ділянок це правило не завжди працює. Господарям території хочеться, щоб всі рослини виглядали ідеально і створювали єдиний ландшафт.
Основні ознаки, коли потрібно обрізка саду:
- велика крона дуже розгойдується при вітрі;
- з’явилися сухі гілки;
- товсті гілки стали нависати над будинком та комунікаціями;
- високі дерева затіняють невеликі рослини, через що останні пропадають;
- з’явилися наскрізні дупла та інші пошкодження на стовбурі.
Якщо у господаря ділянки є бажання зберегти дерева, то правильна обрізка цілком зможе замінити валку. Фахівці компанії AlpFor рекомендують видаляти насадження тільки в разі їх аварійності, коли падіння може завдати шкоди або загрожує здоров’ю людей.
Кращий час, коли рекомендують обрізати дерева
У першу чергу потрібно розуміти, що обрізка плодових дерев, хвойних та листяних порід, проводиться в різний час. Але в цілому терміни робіт визначаються не стільки породою дерева, скільки характером обрізки, яку роблять по—різному. Коли справа стосується аварійного дерева, роботи можливі в будь—який час, тому що питання безпеки понад усе.
Якщо немає поспіху, обрізка гілок не рекомендується в літній період, максимум в цей час можно зробити санітарну обробку з метою видалення сухих гілок.
Оптимальний період для роботи з рослинами в межах Києва та Київської області — листопад/березень. В цей час насадження знаходяться у фазі глибокого сну і максимально добре переносять обрізування. Але, якщо перестаратися з обрізанням гілок на висоті, дерево може не впоратися з навантаженням і ослабне, що стане причиною його зараження.
За майже 18 років роботи арбористи компанії «АльпФор» помітили, що дерева погано переносять обрізку в ранній мороз, з огляду на те, що на зрізах утворюються тріщини, де накопичується вода. Згодом в таких місцях поширюється гниль. У міжсезоння ми рекомендуємо проводити тільки кронування з видаленням не більше 15% від загальної висоти рослини та формувальну обрізку.
Як виконується обрізка дерев навесні
Весна — найактивніший період у світі арбористики. Саме з березня по квітень можна проводити будь-які роботи, пов’язані з деревами. В цей час насадження знаходяться в активній фазі росту та добре переносять навіть кардинальні зміни. Можна кронувати дерева до потрібного рівня, допустима обрізка гілок на висоті та біля основі. Також квітень — найкращий місяць для омолоджуючої обрізки плодових порід. Головне, щоб при роботі мінімально травмувалася кора та молоді пагони. Зрізи повинні бути рівними, а в кінці робіт їх обробляють спеціальними герметизирующими засобами.
Крім цього навесні дозволені і інші типи обрізки:
- Формувальна. Сюди входить кронування з можливістю зменшення обсягу крони до 50% і зниженням висоти стовбура до мінімально можливої залежно від породи.
- Омолоджуюча. Допустима для всіх порід дерев різного віку.
- Повне видалення верхівки. Після робіт знижується парусність рослини та підвищується його безпека.
Зимова обрізка дерев: особливості
Багато хто вважає, що з настанням холодів, рослини впадають в сплячку і з ними можна виконувати будь-які дії, але це не так. Якщо зрізати великі гілки в період постійного перепаду температур, в місцях зрізу буде накопичуватися волога, яка при низьких температурах замерзає і утворює тріщини. А надто укорочені гілки навесні не дадуть свіжих пагонів.
З цих причин команда AlpFor в період нестійкої погоди не рекомендує проводити кардинальну обрізку дерев без видимих причин. Аварійні об’єкти в даному випадку не враховуються, тому як вимагають негайного реагування.
Види робіт
Людина, яка займається деревами, повинна не тільки володіти навичками переміщення по стовбуру, а й розбиратися в садівництві та дендрології, адже достатнього одного невірного руху бензопилою, і рослина пропаде. Фахівці нашої компанії напрацювали досвід на більш, ніж 2000 об’єктів, тому можуть правильно оцінити тип робіт та проконсультувати замовника.
Санітарна обрізка дерев
Найпоширеніший та необхідний вид робіт, що включає видалення сухих, уражених захворюваннями гілок. Іноді санітарний спіл дозволяє врятувати життя дерева, так як заражені гілки надалі стають осередком захворювань, зважаючи на сприятливі для розвитку бактерій і паразитів умов.
До санітарної обрізки відносять видалення омели. Омела — багаторічна вічнозелена рослина, що паразитує на гілках. Поширюється птахами і вегетативно, часто стає причиною загибелі рослин. Серед превентивних заходів існує тільки механічний спосіб боротьби з омелою. Якщо вчасно видалити вогнище з уражених гілок, вдається повністю врятувати дерево.
Санітарна обрізка сосен — поширена послуга, якою користуються власники земельних ділянок в Києві та Київській області. Після очищення стовбурів від зайвих, сухих та обламаних гілок, дерева стають доглянутими, а посадка виглядає акуратно. Крім цього, підвищується імунітет дерев.
Недосвідчені арбористи при виконанні санітарної обрізки сосни використовують для підйому кішки (гафи) — спорядження з шипами. Але цей процес супроводжується пошкодженням тендітної хвойної кори, що негативно позначається на здоров’ї дерева. Досвідчені фахівці при роботі використовують тільки м’які мотузкові петлі, не здатні нашкодити дереву.
Цільова обрізка та кронування
Цільова обрізка гілок дерев передбачає видалення надломлених, завислих перевантажених частин, що несуть загрозу будівлям, спорудам, комунікаціям, декоративним елементам та людям. Такі роботи не слід відкладати надовго і виконувати в найкоротші терміни, щоб уникнути проблем.
Кронування дерев — це один з найбільш радикальних видів робіт. Має на увазі видалення або укорочення живих гілок по всій кроні. Цілі проведення:
- Зниження висоти та загальної маси крони. Зменшує вітрове навантаження на дерево (спилювання до певної висоти).
- Регенерація — омолодження. Натомість віддалених старих гілок незабаром виростають нові, молоді.
- Декоративні. Доведення дерева до певної форми.
Плодові дерева та обрізка саду: Київ, область
Щоб дерево приносило плоди та радість зовнішнім виглядом, необхідно своєчасно, регулярно та правильно його обрізати. Основні правила:
- Починати краще з моменту висадки молодого саджанця в грунт.
- Доросле плодове дерево обрізають 2 рази в рік: навесні та восени.
- Для запущених старих плодових дерев використовується такий вид обрізки, як омолодження.
Пам’ятайте, недотримання термінів обрізки та правильності зрізів призводить до захворювань і загибелі дерева. Тому, коли є бажання зберегти дерево, а не валити його, до процесу потрібно залучати тільки грамотних фахівців з великим досвідом робіт.
Яка б не була замовлена обрізка дерев, ціна буде залежати від безлічі факторів, а стандартний прайс на роботи доступний тут.